3. Финикс нанесе първа загуба на Голдън Стейт

Финикс нанесе първа загуба на Голдън Стейт

В НБА вече няма отбор без загуба от началото на сезона

В НБА вече не остана отбор без поражение. Тази нощ Финикс победи Голдън Стейт със 107:95 като домакин и така нанесе първа загуба на Уориърс, които бяха стартирали с 5 поредни успеха.

Гостите бяха без една от двете си млади звезди Клей Томпсън, който пропусна двубоя поради контузия на ръката и това може би се оказа решаващо, въпреки че калифорнийци стояха повече от добре до края на третата четвърт.

Те водеха с 8 точки преди последните 12 минути, но в тях Слънцата се развихриха и спечелиха периода с 36:16, а с това и мача. Айзея Томас вкара 15 от своите 22 точки в заключителната част, а Джералд Грийн добави 16 от 19 в последната част.

„Направихме много глупости и им дадохме възможност да се възползват” недоволен бе Стеф Къри, който вкара 28 точки за Голдън Стейт, но само 6 през второто полувреме. Дреймонд Грийн добави още 22.

Финикс подобри баланса си до 4-3, а това бе сблъсък на отборите, които вкарват най-много точки от бърза атака, така че темпото бе много високо. Гостите отвориха преднина от 12 точки във втората част и продължиха да бъдат напред и в третата, преди домакините да се развихрят в решителните минути.