3. Франция ни открадна мечтата за Световно с разгром (СНИМКИ)

Франция ни открадна мечтата за Световно с разгром (СНИМКИ)

Баскетболистите на Любо Минчев изиграха най-слабия си мач в квалификациите

Баскетболните ни национали на парктика загубиха шансове за Световното в Китай догодина, следа като претърпяха разгромна загуба от Франция с 53:77 в Лимож. Поражението е шесто за тима на Любомир Минчев.

Българите изиграха най-слабия си мач от началото на квалификациите и позволифа на съперника да си въорне тъпкано за загубата през септември в Ботевград. Въпреки че бяха без звездите си, домакините взеха инициативата още от началото и контролираха събитията на терена през целия двубой.

Първи игрови минути с представителния ни тим записа 18-годишният Цветомир Чернокожев, който е сред най-младите дебютанти в историята ни.

В последния прозорец през февруари България има домакинство на Русия и гостуване на Босна и Херцеговина. За французите предстои визита на Финландия, а след това тимът приема Чехия.

Българския тим допусна съперникът му да започне със седем безответни точки.  „Петлите“ поведоха с 11:3, което принуди Любомир Минчев да вземе прекъсване едва три минути и половина след началото. Постепенно националите ни скъсиха дистанцията. Силни изяви на Христо Захариев и Станимир Маринов помогнаха на националите да се доближат на само точка от "петлите".

Вторият  период започна при 19:16 в полза на домакините. Последва обаче кошмарна серия от 13:0 в полза на Франция. Близо пет минути „лъвовете“ не можеха да вкарат. Баскетболистите на Венсан Коле поддържаха двуцифрен аванс, а на почивката се оттеглиха при 39:29 в своя полза.

С колективни усилия и серия от 10:2 националите намалиха изоставането си на 5 точки за 42:47 в третата част. Вместо да потърсят пълен обрат обаче, те позволиха на французите отново да дръпнат с двуцифрена разлика за 56:45.

В последната част настъпи невероятен срив в играта на нашите. Те успяха да вкарат едва 8 точки за десет минути, което позволи на домакините да спечелят с убедителна разлика.

Христо Захариев бе най-резултатен за българския тим с 13 точки, като той има и 7 борби. Станимир Маринов е с 11 точки и 5 борби. Венцислав Петков добави 8 точки.

За Франция Якуба Уатара завърши със 17 точки, Матиас Лесор се отчете с 10.