3. Френският Шоле се класира за финала на баскетболния Еврочалъндж

Френският Шоле се класира за финала на баскетболния Еврочалъндж

Френският баскетболен отбор на Шоле се класира за финалния двубой на турнира Еврочалъндж, третият по сила европейски баскетболен турнир за мъже.

В полуфиналната среща от Файнъл Фор,играна в града домакин на финала Болоня, възпитаниците на Ерман Кунтер победиха руския Триумф с 81:78 (19:23, 22:20, 18:12, 22:23). Борбата в срещата бе оспорвана през целия мач. След втората част французите бяха успели да съкратят първоначалната преднина на опонентите си до една точка. Решителният резултат дойде в предпоследната четвъртина, когато бъдещия финалист отвори разлика от пет точки. Тя се оказа достатъчна и за крайния успех.

Вторият финалист в турнира ще бъде определен в зала Пала Малагути от съставите на италианския Виртус и кипърския Протеас АЕЛ Лимасол.