3. Галатасарай подчини Фенербахче в дербито край Босфора - 78:62

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито край Босфора - 78:62

Галатасарай Кафе Краун надигра Фенербахче Юлкер със 78:62 в дербито на турското баскетболно първенство след много силна игра в собствената си зала "Айхан Сахенк".

"Жълто-червените" взеха инициативата от самото начало и заслужено победиха, след като бяха по-добрият отбор по време на цялата среща.

Те поведоха с 23:14 след първата част, а "канарчетата" стопиха аванса им на 35:30 на почивката. След третата част разликата бе още по-малка, но Галатасарай игра невяероятно в последните минути и спечели с комфортна разлика.

С най-много точки за победителите завърши Хюсеин Бешок, който завърши с 23, а Антонио Грейвс добави 15 точки. Най-резултатен за Фенербахче бе Емир Преджич - 25 точки.

По този начин Галатасарай остана на 2-о място с 11 победи и 2 загуби, а Фенербхаче е трети с 9 победи и 4 загуби. Лидер продължава да бъде Ефес Пилзен, който има само едно поражение от началото на сезона.