3. Гърция смаза Исландия

Гърция смаза Исландия

На старта на Евробаскет 2017

Отборът на Гърция записа категорича победа в първия си двубой от Евробаскет 2017, след като се наложи над Исландия с 90:61 ( 26:10; 11:23; 24:12; 29:16) в двубой от група А на надпреварата.

Никос Папас беше най-резултатен за южните ни съседи - 20 точки, а Гиоргиос Принтезис завърши със 17 точки.

За Исландия с 21 точки се отличи Хаукур Паусон.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като в първите десет минути гърците бяха пълен господар на терена и поведоха с 26:10, но през втория период исландците се съвзеха от лошото начало на мача и  до почивката успяха да наваксат до голяма степен изоставането си - 33:37.

През второто полувреме южните ни съседи отново вдигнаха оборотите, а това се отрази веднага и на разликата в резултата. Гърците започнаха бавно, но сигурно да се откъсват напред, като този път не позволиха нов обрат и заслужено се поздравиха с победата - 90:61.
Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича