3. Голдън Стейт надвкара Финикс за 133:120 (ВИДЕО)

Голдън Стейт надвкара Финикс за 133:120 (ВИДЕО)

Шампионът Кливланд се справи трудно с Шарлът Хорнетс с решаваща намеса на Леброн в ключовите моменти

С тройка на Клей Томпсън 4:31 минути преди края Голдън Стейт поведе в резултата във важен момент от мача срещу Финикс, а още една той наниза 3:13 преди края. Общо Томпсън приключи срещата с рекордните за него през този сезон 30 точки, а Уориърс спечелиха мача със 133:120. Стеф Къри добави 30 точки, от които пет тройки, а Кевин Дюрант завърши с 29 точки, 9 борби и 5 асистенции. Мачът не беше никак лесен за домакините, които се спасиха от втора домакинска загуба - нещо, което беше изключителна рядкост за тях в предишните две години с едва две поражения пред собствена публика. Голдън Стейт има баланс от 8/2 и заема 2-ото място в Тихооеканската дивизия, докато "слънцата" са пак там на последното 5-о място.

Томпсън вкара 11 пъти от 18 стрелби от стандартна ситуация, три тройки, а 14 от точки му бяха в четвъртата част. Дреймънд Грийн пък завърши с 14 точки, 11 асистенции и 7 борби за победителите. За гостите от щата Аризона Ерик Бледсо и Ти Джей Уорън се отличиха с по 20 точки всеки, а още четирима техни съотборници завършиха с двуцифрен личен актив.

Орландо Меджик се наложи със 119:117 като гост на Оклахома благодарение на геройското изпълнение на Серж Ибака, който вкара почти от аутлинията под коша буквално в последната стотна от секундата. Ибака, който беше продаден именно от Оклахома на Орландо преди началото на сезона, завърши мача с рекордните в кариерата си 31 точки, добавяйки 9 борби. След като изравни за Оклахома в последната минута, Ръсел Уестбрук пропусна да вкара, гостите взеха таймаут 11 секунди преди сирената. След това разиграха, а Ибака беше точен 0.4 секунди преди края на мача.

Иначе Уестбрук завърши мача с 41 точки, 16 асистеннции и 12 борби, което е негов 40-и трипъл-дабъл в кариерата и трети през сезона. Когато Уестбрук прави трипъл-дабъл, тимът му има 20 поредни победи, но не и днес. За отбора от Флорида Елфрид Пейтън вкара 23 точки, Ивън Фурние добави 21 за тима, който прекъсна серията си от три поредни поражения.Орландо е на средата на Югоизточната дивизия с 4/6. Оклахома пък инкасира четвърта загуба в първите си 10 мача през сезона.

Шампионите от Кливланд се справиха с Шарлът със 100:93, което е тяхна 8-а победа от първите 9 мача. Леброн Джеймс се върна на игрището само за четвъртата част, в която наниза 11 точки, а общо завърши с 19 и пет асистенции. Чанинг Фрай пък се отличи с 20. Кайри Ървинг също вкара 19, Кевин Лав добави 17, но в последния период от мача треньорът им Тайрън Лю пусна на терена играчи, които просто да удържат победата. За Шарлът с 21 точки се отличи ветеранът Кемба Уокър.

Минесота се наложи над Лейкърс със 125:99 в битка на два отбора от втората половина на класирането в Западната конференция. Андрю Уигинс направи свой личен рекорд с 47 точки, колкото петимата титуляри на гостите. Неманя Биелица също блесна с личен рекорд - 24 точки и 8 борби за Тимбъруулвс.

Портланд надви Денвър със 112:105, като за Нъгетс това е четвърта поредна загуба. Деймиан Лилард вкара 32 точки за победителите, които се изравниха на върха в Северозападната дивизия с Юта, като и двата отбора имат по 7 победи и 4 поражения. Мачът се реши в третата част. Домакините влязоха в нея с пасив от 7 точки - 50:57, но след 36:15 само за периода обърнаха развоя на мача и грабнаха победата.