3. Голдън Стейт отстрани Сакраменто в НБА

Голдън Стейт отстрани Сакраменто в НБА

С 50 точки на Стеф Къри в седмия мач

Стеф Къри постави рекорд с 50 точки в седми плейофни мачове и Голдън Стейт Уориърс елиминира Сакраменто Кингс в плейофите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) с победа със 120:100.

Къри вкара три точки повече от личното си най-добро постижение и две повече от рекордните 48, които Кевин Дюрант наниза срещу Милуоки Бъкс при поражение на Бруклин Нетс през 2021. Къри вкара 20 от рекордните в кариерата си 38 стрелби и финишира двубоя със 7/18 от зоната за три точки.

Благодарение на 19-ата си поредна спечелена серия в Западната конференция, шестият сийд Голдън Стейт ще се изправи срещу седмия Лос Анджелис Лейкърс във втория кръг. Уориърс имат домакинско предимство и серията ще започне във вторник в Сан Франциско.

Поставените под номер 3 Кингс, които играха в плейофите за първи път от 17 години насам, водеха с 58:56 на полувремето благодарение на 16 точки на Домантас Сабонис. Голдън Стейт обаче влезе в шампионска форма в последните 24 минути и обратът започна с 35:23 в третата четвъртина. В тази серия Къри наниза 14 точки и Клей Томпсън добави други девет.

Изоставайки с 10 в началото на последната четвъртина, Кингс не успяха да отговорят, пропуснаха първите си пет стрелби и направиха един търновър. Когато Де'Арън Фокс прекрати сушата за отбора, продължила 3:37 минути, Голдън Стейт вече имаше решаваща преднина от 12 точки.

Андрю Уигинс завърши със 17 точки. Томпсън вкара 16 при 4/19 в стрелбата, а Кевон Лууни вкара 11 точки и спечели 21 борби. Сабонис бе най-резултатен за Кингс с 22 точки, към които добави осем борби и седем асистенции.

Джими Бътлър вкара 25 точки и спечели 11 борби при победа на Маями Хийт със 108:101 срещу Ню Йорк Никс на старта на полуфиналната серия между двата отбора от Източната конференция.

Гейб Винсънт вкара пет от 13-те тройки на Маями и завърши с 20 точки. Ар Джей Барет пък бе най-резултатен за Никс с 26 точки, но неговият отбор вкара сбор от 40 в последните 22 минути.