3. Голдън Стейт победи Кливланд, Стеф Къри постави нов рекорд по брой тройки

Голдън Стейт победи Кливланд, Стеф Къри постави нов рекорд по брой тройки

Домакините изоставаха с 36:49 в средата на втората четвърт, но стигнаха до обрат

Лидерът в НБА Голдън Стейт навакса 13 точки дефицит и победи гостуващия Портланд със 116:105 в мач от Националната баскетболна асоциация. Стеф Къри се отличи с 45 точки и 10 асистенции, като подобри и собствения си рекорд за отбелязани тройки през един сезон.

Домакините, които вече отдавна са си гарантирали първото място в редовния сезон, а с това и домакинско предимство във всички фази на плейофите, изоставаха с 36:49 в средата на втората четвърт, но стигнаха до обрат.

Къри завърши с 8 тройки и така вече има 276 през кампанията, с четири повече от рекорда, който той постави преди две години. Клей Томпсън добави 26 точки, а Дреймънд Грийн допринесе с 11 точки и 14 борби.

За гостите, които отдавна си осигуриха титлата в Северозападната дивизия, ЛаМаркъс Олдридж завърши с 27 точки, а Деймиън Лилард се отличи с 20 точки, 8 асистенции и 6 борби.

Чикаго направи изключително второ полувреме и стигна до обрат срещу домакина Маями с 89:78. Гостите изоставаха с 32:51 на почивката и всичко изглеждаше решено, но през втората част Пау Гасол и компания се разиграха и в крайна сметка триумфираха.

Гасол завърши с 16 точки и 15 борби, а резервите Аарън Брукс и Тадж Гибсън доБавиха по 14 точки, като Гибсън взе и 12 борби. За Маями, който вече е десети на Изток и почти сигурно ще пропусне плейофите, с 19 точки и 16 борби завърши Хасан Уайтсайд.