3. Голдън Стейт пречупи Маями (ВИДЕО)

Голдън Стейт пречупи Маями (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от НБА

Отборът на Голдън Стейт Уориърс победи Маями Хийт със 118:112 като гост в изключително оспорван мач от редовния сезон на НБА.

"Горещите", водени от силната игра на лидера си Дуейн Уейд, имаха преднина през по-голямата част от двубоя, но страхотни изпълнения в края на Клей Томпсън и Стеф Къри донесоха успеха на шампионите.

Томпсън се отличи с цели 17 точки в последната четвърт, в която водачеството се промени 13 пъти. Къри от своя страна успя да наниже две трудни тройки в последните минути, като завърши срещата с 42 точки, 7 борби и 7 асистенции.

"Това бе голям тест за нас. Всяко гостуване на тим, който ще участва на плейофите, е тежко", коментира действащият MVP.

За Маями Уейд завърши с рекордните за сезона 32 точки и 7 асистенции, а отличен мач направи и Хасан Уайтсайд, който се отчете с дабъл-дабъл - 21 точки и 13 борби.

Иначе тази нощ се изиграха общо десет мача от програмата на редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада, ето и всички резултати:

Лос Анджелис Клипърс – Денвър Нъгетс 81:87 (19:23, 20:30, 23:18, 19:16)

Сакраменто Кингс – Сан Антонио Спърс 92:108 (24:25, 14:24, 32:27, 22:32)
Далас Маверикс – Оклахома Тъндър 103:116 (24:33, 27:25, 30:29, 22:29)
Чикаго Булс – Вашингтон Уизърдс 109:104 (28:31, 29:24, 32:24, 20725)
Мемфис Гризлис – Лос Анджелис Лейкърс 128:119 (36:26, 31:32, 30:26, 31:35)
Детройт Пистънс – Филаделфия Сиксърс 111:91 (33:20, 32:22, 20:19, 26:30)
Маями Хийт – Голдън Стейт Уориърс 112:118 (30:21, 25:30, 28:29, 29:38)
Торонто Раптърс – Минесота Тимбъруулвс 114:105 (37:28, 24:30, 26:28, 27:19)
Кливланд Кавалиърс – Шарлът Хорнетс 114:103 (23:24, 40:28, 25:24, 26:27)
Индиана Пейсърс – Ню Йорк Никс 108:105 (28:26, 24:28, 28:26, 28:25)