3. Голдън Стейт разби Кливланд с 33 точки разлика (ВИДЕО)

Голдън Стейт разби Кливланд с 33 точки разлика (ВИДЕО)

Шампионите поведоха с 2:0 в големия финал

Голдън Стейт Уориоърс помете Кливланд Кавалиърс със 110:77 във втория финален мач за титлата в НБА и поведе с 2:0 победи в серията до четири успеха.

Подобно на първия мач, отново по-добрите резерви на шампионите оказаха огромно влияние върху резултата, докато ЛеБрон Джеймс на моменти сам се мъчеше да направи нещо за Кливланд с 19 точки, 8 борби и 9 асистенции.

Голдън Стейт водеше с 8 точки на почивката, но в началото на третата част набързо качи разликата на над 10, а в края стана и още по-страшно за съперника.

Дреймънд Грийн беше над всички за „воините” с 28 точки, 7 борби и пет асистенции, като успя при 5 от 8-те си стрелби от тройката. Стеф Къри завърши с 18 точки, 9 борби и четири асистенции и 7 вкарани тройки от 11 опита.

Кевин Лав от Кливланд получи лакът в главата през първата половина от мача и почти не игра през втората. Третият мач от серията е в Кливланд в нощта на сряда срещу четвъртък.