3. Голдън Стейт записа четвърти успех срещу Сакраменто през сезона

Голдън Стейт записа четвърти успех срещу Сакраменто през сезона

В отсъствието на Дуейн Уейд Маями Хийт не успя да се справи при визитата си на Детройт

Отборът на Голдън Стейт записа четвърти успех през сезона срещу Сакраменто, надделявайки като гост със 121:96, като по този начин за втора поредна година спечели всичките си двубои срещу този съперник. Уориърс, водач в Лигата с показатели от 38 победи и 8 загуби, започна неуверено мача и след 7 минути игра изоставаше с 22:14. След това обаче играчите на Стийв Кър значително вдигнаха оборотите и реализираха 23 безответни точки. Така още на почивката на мача гостите имаха аванс от 21 точки (63:42), който леко успяха да увеличат през последните две четвърти. За успеха най-полезен беше гардът Стеф Къри, който вкара 23 точки и направи 9 асистенции. Андре Игуодала и Морийс Спейтс добавиха по 17 точки от пейката, а Клей Томпсън, който вкара 52, включително рекордните за НБА 37 точки в една четвърт, когато за последно игра срещу Сакраменто, сега приключи с доста по-скромните 14 точки. За Кингс четирима от стартовата петица вкараха поне 18 точки, но всички останали играчи вкараха едва 14 точки общо. С най-много завърши ДеМаркъс Казънс, който вкара 26, а към тях добави и 11 борби, 4 асистенции и 4 чадъра. Руди Гей вкара 20 точки, а Дарън Колисън и Бен МакЛемор прибавиха по 18.

В отсъствието на Дуейн Уейд Маями Хийт не успя да се справи при визитата си на Детройт и отстъпи с 91:108. Срещата в "Палас ъф Обърн Хилс" не предложи много интрига, тъй като домакините спечелиха първата четвърт с 33:12. До края на двубоя шампионите за 2012 и 2013 година единствено успяха да намалят изоставането си най-вече благодарение на Крис Бош, който вкара 34 точки. За Детройт гардът Ди Джей Огъстин вкара 25 точки и направи 13 асистенции. Също с дабъл-дабъл приключи и центърът Андре Дръмънд, който вкара 14 точки и взе още толкова борби. Освен Бош, за Маями силен мач отново направи и Хасан Уайтсайд. Центърът вкара 11 точки, взе 10 борби и направи 5 чадъра. В класирането в Източната конференция Маями е на осмо място с показатели от 21 победи и 27 загуби, докато Детройт е две места по-назад с актив от 19 успеха 30 поражения.

В другите 3 двубоя от снощната програма в НБА тимът на Филаделфия записа трети пореден успех у дома, след като се наложи със 105:98 над гостуващия Денвър, благодарение Холис Томпсън, който вкара рекордните в кариера си 23 точки. В "Медисън Скуеър Гардън" Ню Йорк отстъпи пред гостуващия Бостън с 97:108 и се свлече до последното място в Източната конференция, а в най-драматичния мач от снощи Портланд надигра у дома Юта със 103:102. За победителите Деймиън Лилард вкара 25 точки и направи 6 асистенции.

Филаделфия - Денвър 105:98

Детройт - Маями 108:91

Ню Йорк - Бостън 97:108

Портланд - Юта 103:102

Сакраменто - Голдън Стейт 96:121