3. ГОЛЯМА ДРАМА В ДЕРБИТО: Балкан излъга Левски Лукойл в София

ГОЛЯМА ДРАМА В ДЕРБИТО: Балкан излъга Левски Лукойл в София

Тахуан Ейджи завърши с 15 точки и 12 борби за победата

Балкан победи Левски Лукойл с 68:66 в голямото дерби от българското баскетболно първенство.

Домакините от София имаха сериозни проблеми със състава си. Един от най-добрите им играчи този сезон Венци Петков беше споходен от лична трагедия в дните преди мача. Той се съблече за двубоя, но като титуляр започна младият Константин Тошков, а "сините" отново бяха без болния Тайрон Брезълтън и трайно контузените Асен Великов и Йордан Минчев.

Левски Лукойл влезе по-добре в мача, но гостите успяха да наваксат и първата четвърт бе много равностойна. Разлика се получи на старта на втория период, след серия от 10-0 за "зелените". След това обаче те вкараха само още 4 точки до края на полувремето. Така Левски не само изравни, но и обърна резултата в своя полза до 36:31 на почивката.

В първите 4 минути от второто полувреме двата отбора си размениха по едва пет точки. Все пак гостите спечелиха третата част - със 17:13 и съкратиха изостването си само на точка - 48:49.

Същата ситуация се повтори и в последната четвъ, като размяната на водачеството бе факт на няколко пъти, а три минути преди сирената Балкан вече водеше с 3 точки. В последните 60 секунди двата тима влязоха при 63:63, а Крис Минков нанесе решителен удар с тройка за ботевградчани. Чавдар Костов отговори с далечна стелба за 66:66.

Балкан за малко да пропусне в последната си атака в мача, но Тахуан Ейджи реализира с края на нападението. Левски сгреши в своето финално нападение и така остави успеха за гостите.

Тахуан Ейджи завърши с 15 точки и 12 борби за победата, Дарко Балабан се записа с 14.

Данило Тасич приключи със 17 точки, 8 асистенции и 7 борби за Левски, 18 вкара Чавдар Костов и 16 Христо Захариев.