3. "Горещите" изпепелиха и "шпорите"

"Горещите" изпепелиха и "шпорите"

Вижте резултатите от мачовете в НБА тази нощ

Шампионът Маями победи изненадващо лесно Сан Антонио със 113:101 в повторение на миналогодишния финал в Националната баскетболна асоциация. Крис Бош вкара 24 точки, а ЛеБрон Джеймс добави 18 за успеха на "горещите". Другият водещ играч на Маями - Дуейн Уейд, започна на пейката за първи път от шест години. Уейд пропусна предишните четири мача заради проблеми с коляното. Тим Дънкан бе най-резултатен за Спърс с 23 точки.

Ню Йорк Никс надигра Лос Анджелис Лейкърс със 110:103 в друг мач от тази нощ. Кармело Антъни отново показа реализаторските си качества и завърши с 35 точки за Никс. В предишния мач Антъни завърши с феноменалните 62 точки при победата над Шарлът. Успехът е втори пореден за Никс, който преди това имаше пет поредни загуби. За Лейкърс най-резултатен бе Джоди Мийкс с 24 точки, а Пау Гасол добави 20 точки и 13 борби. Поражението е четвърто поредно за Лейкърс.

Финикс навакса пасив от 18 точки на почивката и стигна до победата срещу Кливланд с 99:90. "Слънцата" доминираха през второто полувреме и спечелиха последните две части с 56:29. Маркиф Морис завърши с 27 точки, а Чанинг Фрай добави 16 точки, включително четири тройки през второто полувреме. Дирк Новицки вкара 28 точки за победата на Далас над Детройт със 116:106. Девин Харис добави рекордните си за сезона 14 точки, от които пет поредни в последната минута на третата четвърт, за успеха на Маверикс.