3. "Горещите" попариха "езерняците"

"Горещите" попариха "езерняците"

Маями Хийт поздрави своите фенове по случай Коледа с убедителна победа над шампиона Лос Анджелис Лейкърс с 96:80. ЛеБрон Джеймс записа 27 точки, 11 борби и 10 асистенции, докато Крис Бош добави 24 точки и 13 борби при успеха над „езерняците”, които губят втори пореден мач след поражението със 79:98 от Милуоки в четвъртък.

„Не ме интересува дали ще загубим с 20 или с 1 – аз просто не обичам да губя”, заяви след мача Коби Брайънт. „Просто съм разтревожен от начина, по който играем.”

Брайънт се мъчеше да пробие сгъстената защита на Маями и завърши със само 17 точки при 6-те си успешни от общо 16 опита.

Маями поведе още по време на първата четвърт и не изпусна преднината си до края, като удържа до 40% успеваемостта на Лейкърс в стрелбата.

Срещата на Коледа между двата отбора беше очаквана с много голям интерес, откакто Джеймс и Бош подписаха с Маями, присъединявайки се към Дуейн Уейд, който се завърна от контузия в коляното с 18 точки. „Горещите” пък регистрираха 14-а победа от 15 мача.

Срещу настоящите двукратни шампиони, Хийт увеличи на 9 точки преднината си на почивката и я надгради на 21 в последната четвърт. В крайна сметка сирената прозвуча при разлика от 16 точки в полза на Маями.

Резултати от НБА:

Ню Йорк Никс – Чикаго Булс 103:95 (21:20, 31:34, 33:29, 18:12)

Орландо Меджик – Бостън Селтикс 86:78 (19:20, 17:26, 21:17, 29:15)

Оклахома Сити Тъндър – Денвър Нъгетс 114:106 (26:34, 30:24, 32:27, 26:21)

Голдън Стейт Уориърс – Портланд Трейлблейзърс 109:102 (25:28, 31:29, 22:23, 31:22)