3. Хърватия и Белгия с победи на Евробаскет 2017

Хърватия и Белгия с победи на Евробаскет 2017

Шампионатът на Стария континент започна ударно

С много силна игра в защита в последната четвърт Хърватия победи Унгария с 67:58 (20:20, 19:16, 13:17, 15:5) в първи мач от група C на Евробаскет 2017, което се провежда във Финландия, Израел и Румъния.

Подкрепян мощно от над 2000 свои привърженици в "Поливалент Хол" в Клуж тимът на Унгария влезе в последната четвърт с аванс от 1 точка след много добра игра в третата част.

В заключителните 10 минути обаче Хърватия затегна много играта в отбрана и това позволи на унгарците да реаилизират едва два коша за общо 5 точки.

В същото време добрата игра на Боян Богданович и Дарио Шарич под другия кош даде нужното спокойствие на "шахматистите", които бяха попаднали в тежка ситуация след началото на второто полувреме.

Богданович завърши с 23 точки за хърватите, а 15 прибави Шарич. За Унгария Золтан Перл вкара 12.

В другия ранен мач от днешната програма в Истанбул Белгия се наложи над Великобритания със 103:90 (24:26, 30:27, 19:14, 30:23).
Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича