3. Хюстън срази Лейкърс като гост

Хюстън срази Лейкърс като гост

Кевин Лов изведе Минесота до победа срещу Индиана

Кевин Лов отбеляза 42 точки и спечели 16 борби, а Рики Рубио стигна до рекордните в кариерата си 17 асистенции при победата на Минесота със 104:91 над Индиана в пореден мач от редовния сезон на първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Лов продължи великолепната си серия от 25 или повече точки и поне десет спечелени борби в осми пореден мач, което представлява най-продължителната подобна поредица след тази на легендарния център на Маями Хийт - Шакил О'Нийл, през 2005 година.
Хосе Хуан Бареа наниза 12 точки с влизане от резервната скамейка на Тимбъруулвс, които поеха контрола над мача срещу лидерите в Източната конференция още в самото начало.

Пол Джордж направи опит да върне Пейсърс в играта с 35 точки, но той отбеляза само две в заключителната четвъртина и с това тимът Индианаполис регистрира трето поражение в последните си пет мача.

Дуайт Хауърд се наслади на визитата си в Лос Анджелис с 20 точки и 13 спечелени борби, благодарение на което Хюстън срази Лейкърс със 134:108. Той напусна "Стейпълс сентър" като свободен агент, а сега поведе новия си тим към серия от осем поредни успеха.

Това е и най-дългата победна серия за Рокетс от 2008 година насам, когато отборът записа клубен рекорд с 22 поредни успеха под ръководството на треньора Рик Аделман.

Кармело Антъни наниза цели 42 точки за победа на Ню Йорк Никс с 98:91 над Ню Орлиънс в друг интересен мач в НБА. Той вкара три решителни коша в последните две минути преди сирената в зала "Смуути Кинг", с което Никс прекратиха серия от три поредни загуби.