3. И Джаз не можа да спре Селтикс, шампионите с 15-а поредна победа

И Джаз не можа да спре Селтикс, шампионите с 15-а поредна победа

Бостън Селтикс продължава да мачка в НБА. Шампионите не се спряха и пред Юта Джаз (100:91) и взеха 15-ата си поредна победа, като до момента са със завидния актив от 23 победи и само 2 загуби.

За разлика от друг път, сега овациите обра гардът Рейджън Рондо, който бе на прага да постигне трибъл-дабъл. Рондо вкара 25 точки, грабна 9 борби и даде 8 асистенции.

Кевин Гарнет се отчете с дабъл-дабъл (19т. и 10 борби), а същото направи и Кендрик Пъркинс (15т. и 14 борби), докато Пол Пиърс и Рей Алън завършиха стответно с 15 и 12 точки.

Много добър мач за Юта направи Пол Милсап - 32 точки и 10 борби, но това не бе достатъчно за победа, докато Дерон Уилямс добави 15, а руснакът Андрей Кириленко се отчете с 12 точки. Въпреки техните добрите показатели, осезателно се чувстваше липсата на Карлос Буузър.

Началото бе страхотно за "келтите", които поведоха с 28:16 след първата част, но Джаз изравни на полувремето - 43:43. Все пак домакините взеха своето през 24-те минути до края и удължиха победната си серия. Успехът на "келтите" бе видян и от чудото в плуването Майкъл Фелпс.

Тимът от Масачузетц не познава вкуса на загубата от 14 ноември, когато бе победен при гостуването си на Денвър Нъгетс (85:94).