3. Играч на Бултекс: При по-класен опонент щяхме да загубим с много

Играч на Бултекс: При по-класен опонент щяхме да загубим с много

През първото полувреме бъркахме всичко, заяви треньорът на Ямбол

Играчът на Академик Бултекс 99 Мартин Дурчев бе критичен към себе си и своите съотборници, въпреки победата им над Ямбол със 78:70 в 10-ия кръг на НБЛ.

"Благодаря за топлото посрещане от феновете на Ямбол. Поздравявам и играчите на Ямбол, с някои от тях сме били и съотборници за това, че отново доказаха, че в тази зала те не се предават. За пореден път ние проявихме нашия синдром от голяма разлика в резултата за нас да се налага да треперим до края.

Ние трябва да погледнем в нас и да си решаваме проблема, защото при по-класен опонент щяхме да загубим този мача и то с разлика", убеден бе играчът на Академик Бултекс 99 Мартин Дурчев.

За проблем с психологическата нагласа призна и старши-треньорът Асен Николов.

"Искам да поздравя отбора на Ямбол за това, че играха до край и не се отказаха да търсят победата. Ние успяхме да вземем голяма преднина още на полувремето и с изключение на няколко минути в третата част, когато разликата падна до 7 точки и имаше една мини криза при нас успявахме да контролираме мача и да се справим в традиционно тежкото гостуване в Ямбол", допълни той.

Наставникът на домакините от Ямбол Иван Чолаков пък заяви, че в този мач момчетата му не са успели да направят нищо от това, което той е искал от тях.

„Надиграха ни. Нищо от това което искам и което е моята философия за играта не се получи в този мач. Сигурно вината е в мен, щом не мога да накарам отбора да играе така както искам.

Все пак успяхме да намалим разликата в началото на третата част, което даде необходимия емоционален заряд на играчите ни. За съжаление направихме пропуски в стрелбата и грешни отигравания в момент, в който можеше да промени нещо в мача. Академик Бултекс 99 не са случаен отбор.

За да ги победиш трябва да направиш много повече от това, което ние предложихме в този мач. Какви бяха основните ни грешки и слабости? През първото полувреме всичко. През второто имаше голямо желание и емоция за защита, но в нападение много лоша стрелба и грешни отигравания, от където дойде и загубата", анализира специалистът.

"Не влязохме в мача така като трябваше и ни се искаше. Чак в третата част заиграхме една по-агресивна защита, но разликата в резултата беше много голяма и срещу добрия отбор от Пловдив тя трудно можеше да се смъкне.

Трябва да си вземем поуки от този мача и в следващият да играем по-агресивно и това, което желае треньора от нас да го изпълняваме, а то е да движим повече топката и да играем отборен баскетбол", допълни баскетболистът на Ямбол Андрей Иванов.

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича