3. Индиана изненада "горещите" като гост

Индиана изненада "горещите" като гост

"Пешеходците" биха фаворита Маями със 78:75

Фаворитът в Източната конференция Маями загуби със 75:78 от гостуващия Индиана и позволи на съперника да изравни резултата в серията от втория кръг на плейофите на 1:1 победи. Без контузения Крис Бош, който получи мускулно разтежение на корема в първия мач в понеделник, домакините изпитваха затруднения в атака и това се оказа решаващо.

Бош е ключова фигура в състава на Маями със средни показатели от 18 точки и 7.9 борби. Заради травма той пропусна девет мача в редовния сезон, в които отборът допусна пет поражения.

Домакините имаха предимство от 38:33 на почивката, но Индиана нанесе своя удар в третата четвърт, която спечели с 28:14, за да стигне до обрат.

Дейвид Уест завърши с 16 точки и 10 борби за победителите, а Джордж Хил добави 15 точки
ЛеБрон Джеймс беше най-полезен за Маями с 28 точки и 9 борби. Дуейн Уейд пък завърши с 24 точки.

Джеймс обаче пропусна два пъти от фаул 54 секунди преди края при 75:76, а 3,8 секунди преди сирената Марио Чалмърс не успя да изравни с удар от зоната на трите точки.

Лидерът в Западната конференция от редовния сезон Сан Антонио разби гостуващия Лос Анджелис Клипърс със 108:92 в първи мач от втория кръг на плейофите.

Домакините имаха аванс от 57:49 на почивката, но нанесоха своя решителен удар със серия от 14:3 точки в третата четвърт, след която поведоха с 83:64 и до края нямаха проблеми.

Тим Дънкан се отличи с 26 точки и 10 борби за успеха, а резервата Ману Джинобили допринесе с 22 точки.
Ерик Бледсоу беше най-полезен за гостите с 23 точки.

Срещи от втория кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (играе се до четири победи в седем мача):