3. Индиана остава без загуба в НБА

Индиана остава без загуба в НБА

"Пешеходците" се целят в клубния рекорд от 6 поредни победи през 1970/71, трябва им само още един успех

"Индиана" победи "Чикаго" с 97:80 точки и продължава без поражение от началото на сезона в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Луис Скола, Доналд Слоън и Ланс Стивънсън изиграха силна последната част за победителите, които записват най-добрия си старт в кампанията от 1971/1972. "Индиана", единственият непобеден отбор този сезон, печели първите си пет двубоя за пръв път от четири десетилетия.

"Пейсърс" може да изравнят клубния си рекорд от шест поредни победи от 1970/1971, ако се наложат над "Торонто" като гост в петък.

"Индиана" губеше в резултата на почивката, но стигна до успеха след по-добра игра в последната част. Пол Джордж, реализатор номер 1 в шампионата, завърши с 21 точки, 6 борби и 3 асистенции, предаде БТА.

Дейвид Уест добави рекордните си за сезона 17 точки и 13 борби. Рой Хибърт се отличи с 8 точки, 10 борби и 5 "чадъра". Но Скола, Слоън и Стивънсън донесоха успеха на тима. Стивънсън записа 12 точки в последните 12 минути, включително две решителни тройки и се отличи с 15 точки.

Скола добави 12 точки, а Слоън се отличи с 9 точки, включително кош, с който изравни резултата в средата на частта. Дерик Роуз и Луол Дън отбелязаха по 17 точки за "Чикаго".

Кевин Дюрант записа 23 точки и 10 асистенции, а Ръсел Уестбруук вкара 22 точки при успеха на "Оклахома Сити" над "Далас" със 107:93 точки. "Бостън" постигна първа победа за сезона след 97:87 точки срещу "Юта".

Брендън Бас се отличи с 20 точки, а Джеф Грийн с 18 точки за "Селтикс". "Сан Антонио" спечели срещу "Финикс" с 99:96 точки, след като Тони Паркър вкара 15 от последните 16 точки за "Спърс".

Той завърши с 20 точки, Дани Грийн с 19, Тим Дънкан със 17, а Борис Диау с 11 точки. "Сан Антонио" спечели четири от първите си пет мача за сезона. Резервата Майлс Плумли даде аванс на "Финикс" 96:95 по-малко от минута преди края, но Паркъс донесе успеха на домакините 31 секунди преди сирената.

Гостите имаха два опита от тройката след това, но пропуснаха. Орландо се наложи над "Лос Анджелис Клипърс" с 98:90 точки. Ник Вучевич вкара 30 точки за успеха, включително шест наказателни удара в последните 23 секунди.

"Вашингтон" записа първия успех за сезона след 116:102 точки като гост на "Филаделфия".