3. Индиана отново изуми с 16-та победа от 17 мача

Индиана отново изуми с 16-та победа от 17 мача

Маями драматично победи Шарлот с 99:98 след две тройки на Крис Бош в последните две минути

Индиана продължава да подобрява клубния рекорд за най-добър старт в първенството на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка, след като спечели със 105:100 като гост над Клипърс. Така Пешеходците регистрираха 16-а победа от 17 мача. Пол Джордж също продължава да се намира в страхотна форма и днес вкара 27 точки, взе 6 борби и подаде 5 асистенции. Дейвид Уест добави 24 точки и 12 борби.

Въпреки че пропусна лидерство от 14 точки през второто полувреме, гостите от Индиана все пак удържаха победата. Клипърс също води в своята Тихоокеанска дивизия, а поражението е едва второ домакинско за тях от началото на годината. Те остават с баланс 12/6, като добрата новина е завръщането на Крис Пол след лечение на контузия. Джей Джей Ридик обаче няма да играе между 6 и 8 седмици заради фрактура на ръката.

Маями се промъкна драматично срещу Шарлот, като спечели с 99:98. Крис Бош се оказа с най-сериозен принос за успеха, след като вкара три тройки в последните две минути, а Горещите стартираха от пасив 14 точки в началото на четвъртата част и стигнаха до победата. Бош финишира мача с общо 22 точки, а ЛеБрон Джеймс беше най-резултатен с 26. Дуейн Уейд добави 17, а Маями вече има баланс от 14/3 и 10 поредни победи, с което оглавява Югоизточната дивизия. За Шарлът Кемба Уокър вкара 27 точки.

Сензацията на Запад Портланд се наложи със 114:108 над Лейкърс като гост с 27 точки на ЛаМаркъс Олдридж. Гостите поведоха с 20 точки в началото на четвъртата част, активът им се стопи застрашително в следващите минути, но те все пакх удържаха победата. След първите три части резултатът беше 94:74 за Портланд, но силна игра на домакините намали до 101:100. След това обаче пет поредни точки за гостите спряха устрема на Лейкърс. Портланд е лидер в Северозападната дивизия с 14/3 и 12 победи в последните 13 мача.

Лидерът в Атлантическата дивизия Торонто, който единствен води с отрицателен баланс, претърпя поражение от Денвър с 98:112 у дома. Нейт Робинсън вкара две тройки в последната минута, а общо реализира 23 точки за успеха на Златните буци въпреки че започна от пейката. Кенет Фарид завърши с 12 точки и 12 борби и осми дабъл-дабъл през сезона.