3. Испания не остави шанс на България по пътя за Евро 2019

Испания не остави шанс на България по пътя за Евро 2019

Европейските шампионки победиха с 50 точки разлика

Женският национален отбор на България по баскетбол стартира със загуба участието си в квалификациите за Евробаскет 2019. В първия си мач, българките отстъпиха на европейския шампион Испания с 42:92. в зала "Универсиада".

Испанките повевоха в началото на срещата, но след 7 безответни точки българките обърнаха до 9:6. След прекъсването на треньора Лукас Мондело Испания взе първата четвърт с 21:14. През втората част европейските шашмпионки поведоха с двуцифрена разлика, а на полувремето имаха аванс от 16 точки.

След паузата Испания изигра много силна трета четвърт, която спечели безпроблемно с 26:10. В заключителната част интригата беше убита, а гостите направиха успеха още по-изразителен.Най-резултатна за Испания бе Лаура Николс с 14 точки, а по 13 добавиха Марта Шаргай и Асту Н`Дур. За България по 8 точки отбелязаха Христина Иванова, Диана Войнова и Димана Макариева

В следващия кръг, на 15-и ноември, България гостува на Украйна, а Испания посреща Холандия.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича