3. Испания стъпи на върха в Европа!

Испания стъпи на върха в Европа!

Представителките на Иберийския полуостров победиха на финала на Евробаскет 2017 Франция

Испания е новият крал на женския баскетбол в Европа!

На финала на Европейското първенство Ла Фурия победи сребърния медалист от Олимпиадата в Лондон през 2012 г. Франция със 71:55 точки.

Третият златен медал за Ла фурия дойде след много силен изигран двубой и убедителен успех. Франция претърпя трета поредна загуба на финал в европейската надрепавра на Стария континент, а тимът на Валери Гарние отново трябваше да се задоволи със среброто.

Срещата беше равностойна от самото начало, като испанките поддържаха крехък аванс от няколко точки, а на почивката се оттгелиха с 9 точки преднина.

След паузата Ла фурия продължи да поддържа добро темпо и преди заключителните 10 минути разликата набъбна до 16 точки.

Санчо Литъл записа 19 точки за Испания, а Алба Торенст остана с 18, като тя получи и приза за най-полезен играч на турнира –  средно 17.8 точки на мач, 6.3 борби и 3.3 асистенции.

За Франция Селин Дюмерк наниза 15 точки, а Диандра Тчатуанг добави 10.
Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича