3. Италия сложи край на приказката за Финландия на Евробаскет 2017

Италия сложи край на приказката за Финландия на Евробаскет 2017

Феноменална първа четвърт беше в основата на успеха на "адзурите"

Италия се класира за четвъртфиналите на Евробаскет 2017, след като победи Финландия със 70:57 в третия осминафинален мач в зала „Синан Ердем Доум” в Истанбул днес.

Страхотна първа част даде контрола над мача на италианците, които в следващата фаза ще срещнат победителя от мача Сърбия – Унгария. За един от домакините на груповата фаза – Финландия, която имаше страхотно представяне до момента, приказката приключи и тимът ще трябва да се прибере у дома.

Италия изигра страхотна първа четвърт в нападение и наниза цели 30 точки в нея. Тимът задържа контрола над мача и до почивката, съумявайки да ограничи съперника си само до 12 точки за 10 минути и да увеличи разликата до 19 т. През второто полувреме Финландия успя да намали част от дефицита си и въпреки че спечели третата и четвъртата част, дори не беше близо до обрат.

Марко Белинели отбеляза 22 точки за победителите, 15 добави Луиджи Датоме, а с по 10 се включиха Даниел Хакет (6 борби) и Николо Мели (5 борби).

За Финландия Петери Копонен вкара 13 точки, а с 11 и 8 борби се отчете Сасу Салин.
Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича