3. Канада с историческо първо място на световното първенство по баскетбол за младежи до 19 години

Канада се наложи над Италия

Отборът на Канада спечели историческо първо злато на световното първенство по баскетбол за младежи до 19 години, след като във финала в Кайро се наложи със 79:60 над Италия.

"Кленовите листа" подсигуриха успеха си още през първата четвърт, която спечелиха с резултат 24:10. Както и в полуфинала срещу САЩ, най-полезен за Канада отново бе Ар Джей Барет, който завърши с 18 точки и 12 борби. Силен мач за Канада направиха и Абу Кигаб и Нейт Дарлинг, които завършиха с по 12 точки.

За Италия най-резултатен бе Давид Океке с 14 точки и 10 борби.

В мача за бронзовия медал считаният за абсолютен фаворит тим на САЩ победи с 96:72 Испания.

За "Най-полезен играч" на турнира в столицата на Египет бе избран 17-годишният Ар Джей Барет, който във финала затвърди отличните впечатления от играта си през цялата надпревара, достигнали кулминацията си в полуфинала срещу САЩ, когато завърши с 38 точки, 13 борби и 5 асистенции.

В идеалната петица на първенството, освен Барет, попаднаха още Кигаб, американецът Пейтън Причард и италианците Лоренцо Букарели и Томасо Оксилиа.

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича