3. Кармело Антъни поведе Никс за обрат срещу Орландо

Кармело Антъни поведе Никс за обрат срещу Орландо

Вижте всички резултати от НБА

Кармело Антъни отбеляза 16 точки в последната четвъртина при обрат и победа на Ню Йорк Никс със 114:106 срещу Орландо в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Антъни завърши мача с впечатляващите 40 точки, докато Джей Ар Смит добави 18, а Тайсън Чандлър - 14 пункта и 12 спечелени борби.

С това Никс спечелиха четвърти пореден мач срещу Орландо, въпреки че баскетболистите на Меджик бяха далеч по-силни в борбите под коша.

Най-големият проблем за Орландо бяха загубените 14 топки по време на атака.

Никс губеха мача в началото на последната четвъртина, когато резултатът беше 81:89. Те обаче стигнаха сравнително бързо до изравняването и поведоха за първи път при забивка на Чандлър за 99:97.

Рахон Рондо завърши с трипъл-дабъл при 14 точки, 11 борби и 10 асистенции при победата на Бостън с 89:81 над Атланта в друг мач от съботната програма на НБА.

Пол Пиърс вкара 17 от своите 26 точки в третата четвъртина, а Селтикс преодоляха пасив от 19 пункта за втора поредна победа през сезона.

Брук Лопес отбеляза 18 точки за едва 17 минути и поведе други шестима свои съотборници към двуцифрен актив, с което Бруклин се наложи със 113:93 над Сакраменто.