3. Категорична победа за баскетболистите ни срещу Хемофарм – 101:82

Категорична победа за баскетболистите ни срещу Хемофарм – 101:82

Националният ни отбор по баскетбол записа втора победа в двата контролни двубоя срещу сръбския Хемофарм в столичната зала „Универсиада”. Във втората среща „трикольорите” показаха далеч по-категорична игра и този път успяха да прекрачат границата от 100 точки за крайния успех със 101:82.

Най-резултатни за националите бяха Тодор Стойков и Ърл Роуланд с по 15 точки. Калоян Иванов записа 11 точки и се отличи като лидер по броя на борбите, с общо 7 той бе най-добър по този показател в представителния ни отбор. Стефан Георгиев също направи силен мач, като за 14 игрови минути той реализира 14 точки и 6 борби.

Националите бяха най-убедителни в началото на мача. В първата четвъртина играчите на Пини Гершон реализираха преднина от 11 точки, като първите 10 минути завършиха при резултат 28:17. На полувремето резултатът вече бе нараснал до 57:39, а оттук нататък оборотите в представителния ни отбор поспаднаха и в следващите две части сърбите бяха по-упорити и след 21:20 и 23:23 бе фиксиран и крайният резултат.

Следващата проверка за националите преди старта на европейското първенство в Полша ще бъде като гост на четвъртфиналиста от миналото издание на първенството Словения. Проверката е в петък от 19:00 ч. в Марибор.