3. Кайри Ървинг изведе Кливланд до изненадваща победа над Оклахома

Кайри Ървинг изведе Кливланд до изненадваща победа над Оклахома

Вижте резултатите от НБА

Кайри Ървинг отбеляза 35 точки, 13 от които в последните 2:52 минути, с което Кливланд победи изненадващо със 115:110 гостуващия Оклахома Сити в съботен мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Само часове след загубата от Детройт, когато Ървинг каза, че тези неща не го интересуват, той изнесе изключителен мач и почти сам спечели победата за своя тим. Ървинг вкара последните си пет изстрела към коша на един от най-силните отбори в НБА и показа защо попадна в мача на звездите на едва 20-годишна възраст. Неговото най-запомнящо се хвърляне се получи при едва 43 секунди преди сирената, когато той вкара тройка за 113:108.

Кевин Дюран отбеляза 32 точки, а Ръсъл Уестбруук добави други 28 за отбора от Оклахома, който беше с най-добър баланс в гостуванията от всички тимове в НБА. Сан Антонио победи с 96:86 Вашингтон, но даде сериозна жертва в похода към първите места за плейофите. Докато Тони Паркър отбеляза 19 точки, Тим Дънкан изкълчи ляво коляно и десен глезен още през първото полувреме.

Амаре Стъдемайър отбеляза 10 от 10 стрелби за 21 точки, а отборът на Ню Йорк Никс записа впечатляваща серия от 38:4 срещу Сакраменто в друг мач от НБА. Четвъртата поредна победа за Никс дойде при резултат 120:81.