3. Кевин Дюрант заби 44 точки за Оклахома

Кевин Дюрант заби 44 точки за Оклахома

Ню Йорк Никс записа девета поредна загуба

Кевин Дюрант вкара 44 точки за победата на Оклахома Сити над Финикс със 137:134 след продължение. Дюрант пропусна последните шест мача заради контузия, а при завръщането си на игрището показа, че не загубил формата си. Той вкара 13 коша от 23 опита и бе безпогрешен от линията за фаул - 12 от 12. Дюрант добави и 10 борби и 7 асистенции.

Победа след продължение постигна и Сан Антонио - 95:93 срещу Ню Орлиънс. Ману Джинобили завърши с 26 точки за успеха на Спърс. Тим Дънкан добави 16 точки и 10 борби, с което записа своя "дабъл-дабъл" номер 814 и се изравни на петото място във вечната класация на НБА с Карл Малоун по този показател.

ЛеБрон Джеймс пропусна втори пореден мач на Кливланд и тимът му загуби от Милоуки с 80:98.  Джеймс получи почивка заради контузия в коляното. Кевин Лав също не игра за Кливланд заради болки в гърба и отборът допусна четвърта загуба в последните пет мача. Брендън Найт бе най-резултатен за Милуоки с 26 точки.

Ню Йорк Никс записа девета поредна загуба след поражение със 78:99 от Лос Анджелис Клипърс. Джей Джей Редик се отличи с 20 точки, А Деандре Джордан добави 14 точки и 12 борби за Клипърс. Кармело Антъни единствени от Никс записа двуцифрен точков показател с 19 точки.

Бостън прекъсна серия от четири поредни загуби след успех над Сакраменто със 106:84. Джаред Сълингер се отличи с 20 точки и 11 борби за Селтикс.