3. Клипърс и Оклахома Тъндър с победи на старта на сезона в НБА (видео)

Клипърс и Оклахома Тъндър с победи на старта на сезона в НБА (видео)

ОтбортЕ на Лос Анджелис Клипърс и Тъндър Оклахома стартираха с победи сезона в НБА

Отборът на Лос Анджелис Клипърс надделя категорично над Голдън Стейт Уориърс със 105:86 в първи мач за двата тима от Западната конференция след старта на сезона в НБА.

Двубоят се игра в Оракъл Арена в Оуклънд, а гостите от Лос Анджелис доминираха почти през цялата среща, с изключение на втората третина.

Първата част завърши с преднина от 4 точки, като и двата състава бяха равностойни. Домакините от Уориърс успяха да наваксат пасива си, като дори спечелиха втората част с 23:17 и се оттеглиха с преднина от две точки на почивката.

Второто полувреме обаче беше коренно различно от първото. Гостите излязоха преобразени и тотално смачкаха противника, печелейки третата част с 34:25.

До края на сблъсъка картината в зала Оракъл Арена не се промени, като в последните 10 минути преднината на Клипърс се удвои и достигна 19 точки.

Най-резултатен за победителите стана Грифин с 22 точки, а за домакините Лий с 21 и 12 асистенции.

В друг двубой Оклахома Тъндър надделя като домакин над Орландо Меджик с 97:89.

„Гръмотевиците” доминираха през първите три части, като преднината им дори достигна 18 точки. Въпреки това обаче, в последните 10 минути домакините се отпуснаха и трябваше доста да треперят, за да победят, тъй като Меджик скъси дистанцията до едва 8 точки.

Най-резултатен за победителите стана Кевин Дюрант с 30 точки, а за гостите Андерсън с 25.