3. Кливлънд победи Орландо и се върна в играта за титлата

Кливлънд победи Орландо и се върна в играта за титлата

Отборът на Кливлънд Кавълиърс победи Орландо Меджик със 112:102, като домакин, в среща от НБА. Това бе пета среща между двата тима, като преди този двубой Орландо водеше с 3-1 победи. С този успех, "кавалерите" се върнаха в играта. Общият резултат в сериите вече е намален на 3:2 за Орландо. Очаква се развръзката в този финален плейоф да бъде инфарктна.

Кливлънд започна силно срещата и поведе със 17 точки. До полувремето авансът им бе стопен до 1 точка. След почивката Орландо отново поведе с точка, но последва силна последна четвърт за Кливлънд 34:23, за крайното 112:102.

За Орландо най-резултатен бе Хедо Туркоглу с 29 точки. Хауърд наниза още 24 точки за "меджик", а Люис се отчете с 15. За "кавалерите" над всички бе ЛеБрон Джеймс със своите 37 точки. Мо Уилямс се отчете с 24, а Илгаускас завърши с 16.

Следващата среща е утре в Орландо и при победа на домакините, ще се класират за финал в НБА.