3. Кобe Брайънт с 27 точки при победа на Лейкърс

Кобe Брайънт с 27 точки при победа на Лейкърс

Антъни Дейвис бе над всички с 39 точки

Лос Анджелис Лейкърс победиха Ню Орлиънс Пеликанс с 99:96 като гости и записаха втори пореден успех. 37-годишният Кобe Брайънт отбеляза 27 точки, между които три решителни тройки в заключителните шест минути на мача. Само преди два дни Брайънт стигна до рекордните за себе си този сезон 38 точки, които наниза в коша на Минесота.

Срещу Пеликанс Кобe стреля 10/24 от игра, 4/11 от тройката, 3/4 от линията за изпълнение на наказателни удари. Гардът напусна терена в "Смути Кинг център" с дабъл-дабъл, защото овладя и 12 борби. Той открадна и 2 топки в защита за 32 минути игра.

Последната от трите тройки, които Брайънт вкара в изтичащото време на последния период на мача изведе Лейкърс с 98:92 напред. Шест секунди преди сирената Коби пропусна наказателен удар, а това отвори шанс на домакините да изравнят, но атаката на Жрю Холидей не сполучи.

Антъни Дейвис бе великолепен с 39 точки, но и той пропиля шанс за забивка в четвъртата четвърт, която ако бе реализирал, Ню Орлиънс можеше и да се пребори за победата.