3. Коби победи Денвър в "Стейпълс Сентър"

Коби победи Денвър в "Стейпълс Сентър"

Невероятно играещите през този сезон с екипа на Нъгетс Кармело Антъни и Чонси Билъпс записаха поредния си силен мач. Антъни бе най-резултатен за Денвър с 39 точки, а Билъпс се отчете с 18. Паул Гасол вкара 13 точки и 14 борби за Лейкърс.

Драматично завърши първият мач от финала в Западната конференция на НБА между Лос Анджелис Лейкърс и Денвър Нъгетс. „Езерняците” записаха победа със 105:103 в собствената си зала "Стейпълс Сентър", като звездата на тима Коби Брайънт наниза 40 точки. 6 от тях бяха след наказателни удари, в последните 30 секунди на срещата.

Нъгетс водеше в резултата през по-голяма част от двубоя. В последните 7 минути Брайънт показа класа и отбеляза 15 точки. 30 секунди преди края Коби вкара два фаула, извеждайки домакините напред за 101:99. Брайънт отбеляза за 103:99, преди Билъпс да вкара тройка, за да намали на 103:102. Гардът бе точен отново от линията за наказателни удари, за да оформи крайния резултат.

Мач номер 2 от серията е в четвъртък отново в залата на Лейкърс "Стейпълс Сентър".