3. Крис Пол със сътресение при победа на Ню Орлиънс над Кливланд

Крис Пол със сътресение при победа на Ню Орлиънс над Кливланд

Крис Пол напусна игрището на носилка, след като получи сътресение при победата на Ню Орлиънс с 96:81 над Кливланд в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Четирикратният участник в "Мача на звездите" загуби топката в третата четвъртина на мача след борба с Рамон Сесион и СамардоСамюелс.

В последвалия опит да върне атаката за отбора си той се хвърли с чело в рамото на Сесион и падна моментално на земята, където беше лекуван от докторите на двата отбора. Те успяха да възстановят движенията на Пол в ръцете и краката, но поставиха шина на врата му при напускане на терена.

Лекарите от клиниката в Кливланд го възстановиха напълно и той пътува с отбора до Чикаго, но ще пропусне мача, насрочен за понеделник.

Дейвид Уест вкара 23 точки, а Пол наниза 13 и добави 11 асистенции в 26-те си минути игра. Коби Брайънт вкара 26 точки, а Пау Гасол наниза други 21 за седмата поредна победа на шампиона Лос Анджелис Лейкърс, който засрами лидера в генералното класиране Сан Антонио с 99:83 като гост.

Дерик Роуз вкара 27 точки за победа на Чикаго с 87:86 над звездния Маями, с което Булс поведоха с един мач на съперника си на второто място в Източната конференция. Това беше трета победа на Чикаго срещу Маями за сезона, въпреки че за домакините 26 точки наниза ЛеБрон Джеймс, а Крис Бош добави други 23.