3. Крис Поул направи "трипъл-дабъл" при победата на Ню Орлийнс Хорнетс над Далас Маверикс

За четвърти път през сезона гардът на Хорнетс записа "трипъл-дабъл" – 33 точки, 11 асистенции и 10 борби под коша и за малко не успя да завърши с изключителни 10 откраднати топки, тъй като завърши със 7 в края на двубоя.

Крис Поул направи трипъл-дабъл при победата на Ню Орлийнс Хорнетс над Далас Маверикс със 104:97 (26:30, 25:26, 28:23, 25:18) от редовния сезон в НБА.

За четвърти път през сезона гардът на Хорнетс записа "трипъл-дабъл" – 33 точки, 11 асистенции и 10 борби под коша и за малко не успя да завърши с изключителни 10 откраднати топки, тъй като завърши със 7 в края на двубоя. Педжа Стойкович и Дейвид Уест добавиха по 16 точки за победителите. Мачът се игра в залата на Далас American Airlines Center пред 19 947 зрители. За домакините Джейсън Тери наниза 28 точки, а Дирк Новицки отбеляза 20 и овладя 13 борби.

Ню Орлийнс са на 4-о място в Западната конференция с 23 победи и 12 загуби, а Далас са 9-и с актив 22-17.