3. ЛА Лейкърс прекърши Юта

ЛА Лейкърс прекърши Юта

Лос Анжелис Лейкърс победи Юта Джаз, като гост със 108:94 и вече води с 3:1 в плейофа от НБЛ между двата отбора. „Езерняците” се нуждаят само от още една победата, за да отстранят съперника си. Юта поведе с 5 точки в края на първата част, но през втората Лейкърс обърна мача, като поведе с 60-53. До края на мача гостите не изпуснаха преднината си.

Кобе Браянт бе най-резултатен за победители в този мач, като се отчете с 38 точки. Неговите съотборници Фишър и Гасол добавиха съответно 12 и 13 т. за победата. За Юта, Буузър и Уилямс вкараха по 23.