3. ЛА Лейкърс с четвърта поредна загуба (видео)

ЛА Лейкърс с четвърта поредна загуба (видео)

Клипърс отсрами Лос Анджелис, победи лидера Сан Антонио

Оклахома Сити победи домакина Ню Джърси със 123:120 след три продължения в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация.

Ръсел Уест Бруук наниза 38 точки и взе 15 борби, като вкара всичките 13 точки за гостите в третото продължени.

Джеф Картър добави рекордните в кариерата си 37 точки за успеха.

Бруук Лопес беше най-полезен за домакините с 28 точки и 11 борби.

Ню Джърси изравни резултата с удар от тройката на Антъни Мороу със сирената, но след това пропиля аванс от 6 точки в първото и от 3 точки в последните 5 секунди на второто продължение.

Хюстън нанесе четвърто поредно поражение на Лос Анджелис Лейкърс след 109:99 като домакин. С 22 точки за тексасците се отличи Кевин Мартин. Коби Брайънт завърши с 27 точки, а Ламар Одом добави 25 точки и 11 борби, но и това не беше достатъчно за гостите.

Лос Анджелис Клипърс победи гостуващия лидер в НБА Сан Антонио с 90:85. Блейк Гордън завърши с 31 точки и 13 борби, а домакините прекъснаха серията си от 18 поредни загуби от съперника.

Джордж Хил вкара 17 точки, а Сан Антонио пък допусна първо поражение като гост в девет мача от началото на сезона.

Орландо разгроми домакините от Чикаго с 107:78 след 24 точки на Джамиър Нелсън и 22 точки на Винс Картър.

Бостън запази първото си място в Източната конференция след 99:95 над гостуващия Портлънд. Пол Пиърс завърши с 28 точки, Кевин Гарнет добави 17, а Раджон Рондо допринесе с 10 точки и 10 асистенции за петата поредна победа на отбора.

Леброн Джеймс вкара 18 точки, а Маями разби гостуващия Детройт с 97:72.

Далас записа седми пореден успех след 100:86 над гостуващия Минесота. Шон Марион реализира 16 точки, а Тайсън Чандлър се отличи с 18 борби, 14 от които в третата част, което е клубен рекорд за една четвърт.

Юта също регистрира седма поредна победа след 110:88 над гостуващия Индиана. Дерон Уилямс завърши с 24 точки и 16 асистенции за домакините, а Ал Джеферсън добави 17 точки и 10 борби за лидера в Северозападната дивизия.