3. ЛА Лейкърс спря серията си от седем загуби

ЛА Лейкърс спря серията си от седем загуби

Мемфис би Портланд

Баскетболистите на Лос Анджелис Лейкърс прекъснаха серията си от седем поредни загуби, след като победиха Бостън Селтикс със 118:111 у дома в мач от редовния сезон на НБА.

В "Стейпълс Сентър Арина" един срещу друг се изправиха два тима, които имат общо 33 титли, но през този сезон се намират в сериозно затруднение. И въпреки това предложиха сериозни емоции на зрителите, а домакините изтръгнаха успеха след продължение.

Новото попълнение на Селтикс Ейвъри Брадли дебютира с 21 точки, но получи втори технически фаул в четвъртата част и трябваше да напусне игра. Домакините водеха с цели девет точки 1:28 минути преди последната сирена, но "зелените" направиха страхотна серия и стигнаха до продължение.

Там обаче Джереми Лин пое контрол над събитията и донесе успеха на "Езерняците". Плеймейкърът завърши двубоя с 25 точки и 6 асистенции, а Уесли Джонсън добави 22 точки за успеха.