3. Леброн Джеймс донесе нова победа на Хийт срещу Никс

Леброн Джеймс донесе нова победа на Хийт срещу Никс

Оклахома Сити и Маями спечелиха с лекота третите мачове от сериите си

Леброн Джеймс отбеляза 32 точки, сред които осем поредни в началото на последната четвъртина, за победа на Маями с 87:70 срещу Ню Йорк Никс в среща от плейофите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Освен че даде аванс от три чисти победи в серията за Хийт, мачът счупи стар рекорд в лигата - Никс вече имат 14 поредни плейофни загуби.

Джеймс отбеляза 17 точки в последната четвъртина за Хийт, които удържаха нападението на Никс в края на мача и успяха да се откъснат в резултата за категоричната победа. Дуейн Уейд отбеляза 20 точки, а Марио Чалмърс добави 19, като шест от тях бяха записани при поредни точни изстрели от зоната за три точки в последната част на мача. Кармело Антъни завърши с 22 точки, но при 7 от 23 точни изстрела за Никс, които играха без основните си състезатели Амари Студамайър, Джереми Лин и Айман Шъмпърт.

Новата загуба премина всички очаквания на феновете на Никс и на специалистите. Отборът счупи стария рекорд на Мемфис от 13 поредни загуби в плейофите, след като регистрира нов провал в опитите си да спечели мач от този етап на сезона от 2001 година насам.

Аванс от три победи вече има и фаворитът на запад Оклахома Сити, който разби с 95:79 шампиона Далас като гост. Баскетболистите на Тъндър не губеха в резултата в нито един момент от мача, а пълната доминация беше започнаха от Кевин Дюран, който стартира първите три минути в началната четвъртина със серия от девет поредни точки. Той завърши с 31.

НЙ Никс - Маями 70:87
* Маями води с 3:0 победи в серията.

Далас - Оклахоха Сити 79:95
* Оклахома Сити води с 3:0 победи в серията.