3. ЛеБрон и компания поведоха на Бостън

ЛеБрон и компания поведоха на Бостън

ЛеБрон Джеймс реализира 32 точки и овладя 13 борби, помагайки на Маями Хийт да победят у дома тима на Бостън Селтикс с 93:79. По този начин "горещите" поведоха на съперника с 1-0 във финалния плейоф на Източната Конференция в НБА.

17-кратните шампиони в лигата от Бостън, които показаха своята позната непримиримост само през втората четвъртина на мача в Маями, нямаха отговор за отличната игра на ЛеБрон. Джеймс вкара 13 точки за домакините през първата четвъртина, а Маями, които гонят втори пореден финал за титлата в НБА, водеха с 21:11.

Селтикс доминираха през втората четвъртина, като Пол Пиърс и Раджон Рондо най-после калибрираха мерника си, а Рей Алън успя да опази Дуейн Уейд. Хийт обаче заиграха по-добре след почивката и взеха следващата четвъртина с 26:15.

В последната част, Маями добри си позволиха да дадат почивка на Джеймс и Уейд, който пък завърши срещата с 22 точки. Кевин Гарнет вкара 23 точки за "зелените", а Рондо приключи мача с 18 точки и 9 борби. Следващият мач от финалната серия на Изток е в сряда, отново в Маями.