3. Леброн отново над всички при успех на Маями над Шарлот

Леброн отново над всички при успех на Маями над Шарлот

Джеймс реализира шест точки в допълнителния период за втората победа на Хийт в две поредни нощи

Леброн Джеймс завърши с 34 точки и осем борби при победата на Маями след продължение със 104:96 като гост срещу Шарлот в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Джеймс реализира шест точки в допълнителния период за втората победа на Хийт в две поредни нощи. Крис Бош добави още 25 точки и седем борби в актива на победителите.

Ал Джеферсън отбеляза 22 точки за Бобкетс, които играха четвърти мач за пет дни. В третия период на срещата Шарлот загуби гарда Кемба Уокър, който се контузи в глезена. Публиката в "Тайм Уорнър Кейбъл Арина" наброяваше 19 631 зрители, което е рекорд по посещаемост за Бобкетс.

Индиана спечели със 106:92 у дома срещу Лос Анджелис Клипърс. Пол Джордж вкара 36 точки, а съотборникът му Ланс Стивънсън добави още 22 точки и 12 борби за успеха на Пейсърс. тимът записа четвърта поредна победа. Джамал Кроуфърд реализира 22 точки за гостите от Калифорния. Преди тази среща Клипърс беше в серия от пет поредни победи. Блейк Грифин добави още 19 точки за Лос Анджелис.

В друга среща от НБА Голдън Стейт спечели с 97:87 навън срещу Ню Орлеанс. Дейвид Лий вкара 22 точки за победителите, а съотборникът му Стивън Къри реализира 28 точки. Антъни Дейвис завърши с 31 точки и 17 овладени топки под кошовете в седмия си пореден двубой в Лигата, в който вкара повече от 20 точки. Джордън Кроуфърд добави още десет точки за Уориърс.

Ню Орлеанс записа осмото си поредно поражение в Националната баскетболна асоциация. Голдън Стейт има 26 победи и 16 загуби през сезона, на второто място в Тихоокеанската дивизия.