3. ЛеБрон показа на Селтикс кой диктува парада в Източната конференция

ЛеБрон показа на Селтикс кой диктува парада в Източната конференция

Звездата на Кливлънд Кавалиърс ЛеБрон унищожи коша на Бостън Селтикс, отбелязвайки 38 точки при победата на тима си с 98:83 над шампиона в НБА.

"Кавалерите" показаха нагледно на тима от Масачузетц кой е най-добрият тим в Източната конференция от началото на сезона и му нанесоха четвърта поредна загуба, и общо седма в последните 9 срещи в "Лигата на извънземните".

Както и се очакваше, предвид на моментната форма, домакините поеха инициативата от самото начало и започнаха да трупат аванс.

Те поведоха с 33:23 след първата част, а преднината им на почивката бе 9 точки - 49:40. След паузата ЛеБрон и компания отново бяха по-добри и без особени проблеми държаха гостите на дистанция.

Освен Джеймс, много силен мач за Кливлънд изигра Варежао, който отбеляза 14 точки и грабна 9 борби. Лидерът на шампионите Кевин Гарнет се отчете с 18 точки и 15 борби, но съотборниците му Рей Алън и Пол Пиърс бяха обезличени в "Куикен Лоунс Арина".

Така Кавалиърс продължава да няма загуба в първите си 19 домакински срещи и показа, че Селтикс трудно ще опази трона си на Изток.