3. Леброн с историческо постижение при успеха на Кливланд над Финикс

Леброн с историческо постижение при успеха на Кливланд над Финикс

Филаделфия победи Атланта

Филаделфия победи Атланта с 92:84 точки в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Холис Томпсън и Люк Мба-а-Муте отбелязаха по 19 точки за победителите. Нерленс Ноел добави "дабъл-дабъл" - 11 точки и 17 борби, а Филаделфия печели за втори път в последните си 11 мача и е с 14 успеха и 49 загуби от началото на сезона.

Атланта е лидер в класирането в НБА с 49-13. Тимът игра без трима от титулярите Пол Милсап, Кайл Корвър и ДеМар Каръл, които получиха почивка. Джеф Тийг реализира 17 точки за Атланта.

Леброн Джеймс постигна поредно историческо постижение при победата на Кливланд над Финикс с 89:79 точки. В третата част на мача той изравни рекорда по асистенции в кариерата си с този на Марк Прайс от 4206.

Джеймс завърши двубоя със 17 точки, 8 асистенции и 6 борби. Тимофей Мозгов беше най-полезен за Кливланд с 19 точки. Тристан Томпсън направи "дабъл-дабъл" - 15 точки и 12 борби, а Кевин Лав се отличи с 13 точки и 10 борби. Маркийф Морис отбеляза 16 точки за "слънцата".
Хюстън победи Денвър със 114:100 точки. Джеймс Хардън наниза 28 точки за победителите. Кори Брюър добави 24 точки, а Тревър Ариза и Донатас Мотиеюнас се разписаха съответно с 19 и 18 точки. Уилсън Чандлър се отличи за Денвър с 26 точки.

Маями се наложи над Сакраменто със 114:109 точки след продължение. Дуейн Уейд реализира 28 точки, Тайлър Джонсън добави 24 точки, а Маями преодоля пасив от 12 точки през последната част, за да стигне до успеха. За Сакраменто ДеМаркъс Къзънс завърши с 27 точки и 17 борби. Руди Гей вкара 27 точки, а Бен МакЛемор записа 20 точки.

Ню Орлиънс победи Мемфис с 95:89 точки след 26 точки на Тайрик Евънс. Антъни Дейвис се отличи с 23 точки и 10 борби. Джеф Грийн вкара 20 точки за Мемфис.

След 29 точки на Кевин Мартин Минесота спечели срещу Портланд със 121:113 точки.

Ню Йорк Никс загуби у дома срещу Индиана с 86:92 точки. Милуоки се наложи над Вашингтон с 91:85.