3. ЛеБрон се завърна с 32 точки за Маями

ЛеБрон се завърна с 32 точки за Маями

Вижте всички резултати от НБА

ЛеБрон Джеймс се завърна в игра за Маями с 32 точки и 9 асистенции при победата над домакина Ню Джърси със 101:90 в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация. Джеймс вкара първите си седем стрелби и наниза 22 точки в първата четвърт и не показа никакви признаци от травмата на левия глезен, която го принуди да пропусне последния мач на тима.

Крис Бош добави 16 точки, а гостите записаха трети пореден успех и водят еднолично в класирането в лигата с 8 успеха в 9 мача. Крис Хъмфрис беше най-полезен за домакините с 25 точки и 12 борби.

Шампионът Далас се наложи над гостуващия Ню Орлиънс със 96:81. Винс Картър и Иън Маимни реализираха по 13 точки за тексасците, които записаха четвърти пореден успех в собствената си зала. Ал-Фаруж Аминю завърши с 15 точки и 12 борби за Ню Орлиънс, който обаче допусна шеста поредна загуба.

Кевин Дюрант наниза 27 точки при успеха на Оклахома Сити над домакина Хюстън с 98:95. Дюрант вкара последните 13 точки за тима си, включително и два коша от игра и два наказателни удара в последните 82 секунди, за да донесе обрата на тима си от пасив от 92:95. Ръсел Уестбруук допринесе с 25 точки за победата. Луис Скола се отличи с 28 точки за домакините, а Горан Драгич добави 20 точки, но допусна и две грешки в атака в последната минута, които се оказаха фатални.

Дани Грийн реализираха 24 точки и помогна на Сан Антонио да победи Денвър със 121:117 като домакин. Данило Галинари изравни рекордните в кариерата си 31 точки, но гостите прекъснаха серията си от четири поредни победи. Филаделфия отнесе гостуващия Торонто с 97:62. Домакините нанесоха решителния удар в третата част след серия от 30:8 точки. Андре Игуодала беше най-полезен за успеха с 14 точки и 10 борби.