3. Левски би Берое като гост в НБЛ

Левски би Берое като гост в НБЛ

Отборът на Левски започна с победа новия сезон в мъжкото баскетболно първенство, след като в среща от първия кръг се наложи с 84-69 при визитата си на новака Берое.

Домакините играха отлично през първото полувреме и на почивката изоставаха само с четири точки – 37-41. След нея, обаче, „сините“ взеха своето и спечелиха мача без много затруднения.

Най-резултатен за столичани с 23 точки бе Марко Маринович, който се отличи още със седем асистенции и четири борби. Младежкият национал Димитър Димитров завърши с „дабъл-дабъл“ от 11 пункта и 11 борби, а още 11 точки добави Чавдар Костов.

За заралии Реджиналд Холмс бе над всички с 24 точки, докато друг американец – Уил Уокър, приключи с 14 пункта и осем завършващи подавания.

В следващия кръг Берое гостува на Черно море Порт Варна в петък (26 октомври), а ден по-късно Левски е домакин на Балкан.