3. Левски би Рилецо и се класира за финала

Левски би Рилецо и се класира за финала

Най-резултатен за победителите бе Лайънъл Чалмърс, който се отчете с 23 точки

Левски се класира за финала на турнира за баскетболната Купа на България, след като се наложи над Рилски Спортист (Самоков) със 76:71 в мач, игран пред пълни трибуни в столичната зала „Универсиада“.

Двата тима играха за втора поредна година на полуфинал в надпреварата. Финалът пък ще е шести пореден за Левски.

В първата четвърт по-силният отбор бе този на Рилецо. Самоковци стигнаха до разлика от седем точки и успяха да я запазят до края на частта, която приключи при 21:14.

През втората четвърт Левски вдигна оборотите и успя да намали разликата. Рилски спортист се вдигна преди почивката и успя да вкара шест поредни безответни точки и да запазят аванс от три точки на полувремето.

„Сините“ започнаха като ужилени третата четвърт и успяха да поведат след серия от 9:0. В крайна сметка след края на частта отборът на Тити Папазов вече имаше аванс от две точки.

В последната четвърт дойде най-скандалният момент в мача. При 67:67 Левски отбеляза кош. Папазов обаче бе пуснал на игрището петима чужденци. Кошът бе отменен, но на „сините“ бе спестено техническото наказание. На всичкото отгоре топката бе присъдена отново на Левски вместо на Рилски спортист.

В крайна сметка „сините“ успяха да поведат отново и да спечелят мача. На финала Левски чака победителя от Черно море Порт Варна и Балкан (Ботевград).

Най-резултатен за Левски срещу Рилски спортист стана Лайънъл Чалмърс с 23 точки. Джумейн Джоунс завърши с дабъл дабъл от 17 точки и 14 борби, а 12 точки отбеляза Майк Уилкинсън.

За самоковци Върнън Тейлър игра силно с 22 точки, 10 борби и 5 асистенции. Еван Равънел се отчете с 18 точки, а 16 вкара Шон Барнет.

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)