3. Левски громи Берое при дебюта на Филип Виденов и Джими Хънт

Левски громи Берое при дебюта на Филип Виденов и Джими Хънт

"Сините" разбиха тима от Стара Загора с 92:58

Шапионът Левски победи като гост Берое (Стара Загора) с 92:58 точки в среща от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже. Така "сините" записаха 11-и успех за сезона. Възпитаниците на Константин Папазов решиха мача още до почивката, когато имаха преднина от 49:30.

Дебют за "сините" направиха новите попълнения Филип Виденов и Джими Хънт, които завършиха с по 9 точки. Виденов беше на терена 28:12 минути, а Хълт - 19:18 минути. За отбора на Стара Загора не игра бившият състезател от Левски Павлин Иванов, но дебют направи сръбският център Милан Маркович. Алекс Симеонов изигра силен мач за Левски и записа рекордните за кариерата си 42 точки.

За Берое с 11 точки завърши Венцислав Петков, а по 9 точки добавиха капитанът Мартин Раднев и Майк Блек.