3. Левски излъга Спартак (Пл) в баскетболното дерби

Левски излъга Спартак (Пл) в баскетболното дерби

Левски успя да победи Спартак (Пл) със 78:71 в дербито от 16-ия кръг на баскетболното първенство. Мачът трябваше да се играе вчера, но авария в плевенската зала "Балканстрой" стана причината да се отложи с 24 часа.

Началото бе равностойно, като никой от двата тима не можа да се откъсне в резултата. Едва в края на втората част "сините" успяха да се откъснат с 29:22, но последва серия от 8 безответни точки за плевенчани. Все пак момчетата на Тити Папазов успяга да вземат точка аванс на почивката - 33:32.

В началото на третата част Левски игра по-добре и се откъсна с 51:42, а преди последните 10 минути поведе с 62:52. Спартак се опита да се върне в мача, като на моменти стопяваше пасива до 3-4 точки, но това бе всичко, което можа да направи.

Основният реализатор на Левски Маркъс Хол завърши с 28 точки, а Стефан Георгиев добави 18 точки и 9 борби. Със същия точков актив за Спартак се отчетоха Саша Топчов и Илия Станков.

Левски е на 2-о място с 10 победи и 4 загуби, а Спартак е трети с баланс 8:6.