3. Левски Лукойл поведе на Рилецо в полуфиналите на НБЛ

Левски Лукойл поведе на Рилецо в полуфиналите на НБЛ

Кийт Клентън изигра един от най-добрите си мачове и завърши със 17 точки и 6 борби

Левски Лукойл спечели с 90:69 първия мач от полуфиналната серия с Рилски спортист в НБЛ.

Вторият двубой е на 9 май, сряда, от 16.30 часа в зала "Универсиада".

Силна серия на домакините в края на първата четвърт им позволи да натрупат аванс от 9 точки след 10 минути игра - 26:17.

Във втората част всичко се получаваше за Левски. Рилецо изпитваше затруднения под коша, като разчиташе основно на стрелба. Разликата скочи до 15 точки, но гостите продължиха да се борят, за да я свалят до почивката. Тяхното старание се отплати с поредица от 8 безответни точки и пасивът се стопи до 5 точки.

Паузата дойде при 9 за Левски, а домакините си върнаха двуцифрената предина с две бързи тройки на Неманя Милошевич в началото на второто полувреме. Нова серия от 8-0, дело на Дерек Райт и Шелдън Джетър, пак скъси дистанцията до пет точки, но Клентън и Павлин Иванов отговориха бързо за "сините".

В началото на последния период Левски стигна и до най-голямата си преднина в мача, след две поредни тройки на Павлин Иванов - 19 точки.
Кийт Клентън изигра един от най-добрите си мачове с екипа на Левски, като приключи със 17 точки и 6 борби. Павлин Иванов се включи фантастично със 16 точки (4/5 от тройката), а още трима играчи на "сините" записаха двуцифрен актив. Божидар Аврамов и Станимир Маринов регистрираха по 6 асистенции.

И двата отбора пропуснаха много наказателни удари, а Рилски спечели борбата, но това не бе достатъчно за успех в София, без достатъчно подкрепа от пейката и с твърде много грешки - цели 21 на брой.

Дерек Райт вкара 15 за гостите, Златин Георгиев добави 14.
Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича