3. Левски Лукойл с лесен успех във Варна

Левски Лукойл с лесен успех във Варна

Изненадаха с торта рожденик в състава на гостите

Левски Лукойл се наложи с 89:63 срещу Черно море Тича като гост. Треньорът на "сините" Константин Папазов заведе само 11 играчи във Варна. Той беше дал почивка на Павлин Иванов, Веселин Веселинов и Христо Николов. Торта получи рожденика в състава на гостите Николай Стоянов, който е родом от морската столица.

След два месеца в игра за Черно море се появи Николай Грозев, а след продължително лечение на паркета се пояни и Мартин Коцев.
След равностойна първа част, във втората Левски направи серия от 19-3 и поведе със 17 точки.

"Сините" вкараха първите седем точки за второто полувреме. Въпреки че Черно море хвърляше много старание, точките не идваха и разликата се движеше около 20 точки.

В четвъртата част нещата придобиха разгромен характер и авансът на гостите мина 30, а до края на двубоя нищо не се промени.

За 19 минути игра Омари Гудул се отчете със 16 точки и 9 борби, а останалите четирима чужденци в състава също записаха двуцифрен точков актив.

Единствен с двуцифрен актив от Черно море бе Симеон Илиев, Веселин Георгиев добави 9.
Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича